• Pub Quiz 5 #15
  • Stand Up: Szczęśniak, Kubicka

Alians, Zmaza, Kufajka Rencisty zagrają na Ska Reggae Punk Fest 2018

Nie na przełomie maja i czerwca jak to do tej pory bywało, a w listopadzie odbędzie się tegoroczna edycje Ska Reggae Punk Fest.

Tym razem na naszej scenie wystąpią trzy znakomite zespoły. Po roku czasu na Wasze życzenie powraca do nas Kufajka Rencisty, która coraz więcej koncertuje i pracuje cały czas nad nowym materiałem.

Drugim zespołem jaki wystąpi podczas tego koncertu będzie legendarna Zmaza! Zmaza to nasze koło ratunkowe (dziękujemy) po tym jak z naszego zestawu wyleciała Nauka o Gównie, która niestety zawiesiła działalność.

Wisienką na torcie tego wieczoru będzie koncert zespołu Alians! Tej pilskiej kapeli chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Od 1990 r. na scenie, wydali 9 albumów studyjnych, zagrali niezliczoną ilość koncertów w tym na największych festiwalach w Polsce.

Ska Reggae Punk Fest 2018 odbędzie się 10 listopada od godz. 20:00. Bilety w cenie 20 zł już dostępne w Prowincji. Rezerwacja biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub sms: 603 952 430, w wiadomości wpisujemy (SRP fest 2018, ilość biletów, imię i nazwisko osoby zamawiającej oraz miejscowość.

plakat nowy

Alians

Zespół powstał w 1990 roku i zadebiutował wydanym samodzielnie singlem "Sami wobec siebie", występując niejednokrotnie m.in. u boku takich legend muzyki niezależnej jak Fugazi, NoMeansNo, The Ukrainians czy Chumbawamba. Wystapił także na jednej scenie z nowym projektem Shane MacGowana, legendarnego wokalisty The Pogues.
Pierwszy album zatytułowany "Mega Yoga" wydał samodzielnie w 1992 roku, w wersji kasetowej, którą wkrótce zastąpiła edycja kompaktowa. Było to raczej oficjalne demo niż prawdziwie artystyczna wypowiedź, choć już ten materiał wskazywał na spore możliwości zespołu sięgającego po nie-rockowe instrumentarium i ciekawe aranżacje na bazie punk rocka przełomu lat 70. i 80 (z jego ciągotkami do reggae).
Ostatnim jak dotychczas albumem grupy była „Pełnia” wydana w 2003 roku, kontynuująca stylistykę znaną z „Równych praw”, natomiast rok 2006 przyniósł singiel „Nielegalni”.

Choć coraz głośniej pobrzmiewały informacje o nowym albumie, to jednak w tym okresie zespół zmniejszył aktywność koncertową w wyniku sporych i częstych zmian personalnych. Nie przeszkodziły one jednak w stałej obecności grupy na najbardziej prestiżowych imprezach muzycznych i koncertach klubowych. Do chwili obecnej Alians ponad 500 razy pojawił się na scenie.

W roku 2009 zespół zakończył pracę w studio, której efektem jest materiał na nowy, długo oczekiwany przez fanów krążek, zatytułowany „Egzystencjalna rzeźnia”. Ponad 50 minut muzyki wypełniającej płytę to kontynuacja najlepszych dokonań zespołu z okresu „Równych praw” i „Pełni”. Oddając do rąk fanów całkowicie premierowy repertuar Alians nie oparł się drobnym powrotom do przeszłości umieszczając na płycie także nową wersję swojej własnej kompozycji (”Zosia na wrotkach”) i reggae’owy klasyk Izraela („Życie jak muzyka”). Nie mogło zabraknąć singla „Nielegalni” będącego ostatnim fonograficznym sygnałem aktywności zespołu. Poza muzykami grupy gościnnie na płycie pojawili się: Kuba Kaczmarek (Cała Góra Barwinków), jeden z najbardziej obiecujących polskich sound systemów (Babylon Error Sound System) oraz cała ogromna grupa muzyków sesyjnych zaprzyjaźnionych z zespołem.

Perfekcyjna dbałość o szczegóły brzmieniowe, charakterystyczne teksty, w których powaga i ironia walczą o prymat pierwszeństwa w definiowaniu rzeczywistości oraz specyficzne brzmienie Aliansu z pogranicza reggae, ska, folk i punk to wszystko czego oczekują fani i co z pewnością dostaną sięgając po nową płytę. Krążek to także wersja winylowa różniąca się od wydania na CD nie tylko zawartością muzyczną, ale także szatą graficzną. Alians zaprasza do „Egzystencjalnej rzeźni”.....
Skład zespołu:
Rafał "Kazi" Kasprzak - ciągnie gitarowo i wokalnie,
Tomasz "Korabol" Kułak - cyja, śpiew chóralny,
Marcin "Gwizdek" Gwizun - puzon
Jacek Pióro - gitara basowa, darcie papy, logistyka,
Rafał "Czajnik" Czajkowski - gitara
Magdalena" mAgdA" Czewińska - klawisze
Daniel Węgrzyn - saksofon,
Mikołaj "Pleban" Wienke - saksofon,
Mariusz Pałaszyński - trąbka,
Marcin "Sopel" Sobkowski - perkusja
Zmaza

Zmaza to polski zespół punkowy pochodzący z wielkopolskiej Trzcianki. Powstał na początku lat 90. pod nazwą Zmaza Nocna.

Zespół, po udanych występach na lokalnych festiwalach i przeglądach, nagrał w roku 2003 demo „Amademosz” Do wydania pierwszej płyty pt. „Owszem” musieliśmy czekać do listopada 2005 roku. Po jej wydaniu grupa zaczęła koncertować w całej Polsce, z takimi zespołami jak Farben Lehre, Akurat, Zabili Mi Żółwia, Kult, Pidżama Porno, Moskwa, Hababuk, Cool Kids of Death, Le ILLjah i wiele innych.

Zespół zdobył dotychczas kilka nagród. Są to:

I nagroda Grand Prix na Jarocin Festiwal 2006.
Eliminacje Przystanek Woodstock 2014 - mała scena.

Pierwsza nagroda C.K. Alternatiff 2005
I i III nagroda "Młodzi mają głos" 2002 i 2004

Na swoim koncie mają 5 albumów:

2005 r. - Owszem
2008 r. - To Nie My
2014 r. - 92-96

2015 r. - Zmaza & The Bill – Woodstock 2014
2018 r. - Nic

Skład zespołu:

Piotr "Młody" Gmur
Marcin "Sopel" Sobkowski
Sylwester "Szadok" Szade

Kufajka Rencisty

Stary (nowy) zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae. Od 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej. W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów. Żywiołowość i charyzma wokalisty sprawia, że ich koncerty to niezapomniane przeżycie.

Obecnie Kufajka szlifuje swój warsztat, tworzą kolejne utworu, a także pracują nad pewnym projektem, który światło ujrzy pod koniec roku.


Skład zespołu:

Radziu – wokal
Grochu – gitara solowa
Pawcio – gitara basowa
Johny – gitara rytmiczna
Staś – perkusja

wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/538030349971409/

Kalendarz wydarzeń

Maj 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Facebook

facebook like box joomla

Znajdź na stronie

Partnerzy

  • Nyska TV
  • image
  • SMOK
  • HTS

Statystyki

826632
DzisiajDzisiaj396
WczorajWczoraj396
W tym tygodniuW tym tygodniu1586
W tym miesiącuW tym miesiącu7437
Od 02.02.2014Od 02.02.2014826632