Gerry Jablonski and The Electric Band zagra w Prowincji!

Takiego koncertu jeszcze w Prowincji nie było! Miło nam poinformować, że 25 listopada (niedziela) wystąpi w naszym klubie światowa gwiazda muzyki bluesowej, pochodzący ze Szkocji zespół Gerry Jablonski And The Electric Band!

Koncert rozpoczniemy o godz. 19:00.

Bilety 15 zł - uczniowie i studenci, 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu!

garry plakat

Info o zespole:

GERRY JABLONSKI And The ELECTRIC BAND (Szkocja) – po światowym sukcesie drugiego krążka zespołu, szkocki bluesband wyrusza z drugą trasą koncertową po europejskim kontynencie. Nieprzypadkowo zaczynają od Polski. To tutaj urodził się ojciec Gerry’ego Jablonskiego (wokal, gitara) i stąd wiele lat temu wyemigrował do Aberdeen Piotr Narojczyk (harmonijka).

Bardzo szybko okazało się, że skład, uzupełniony perkusją Dave Innesa oraz basem Grigora Leslie, to blues pierwszoligowy. Momentalnie zespołem zainteresowały się najważniejsze media około bluesowe na całym świecie, a w szczególności w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Gerry Jablonski Band gra koncerty na największych festiwalach brytyjskich (Maryport Blues Festival, Carlisle Blues Festival, Colne Blues Festival), zdobi okładki najważniejszych wydawnictw, a kilkustronicowe artykuły i recenzje pojawiają się w dziesiątkach magazynów.

Sukces albumu „Life At Captain Tom’s” sprawił, że są jednym z najbardziej pożądanych koncertowo zespołów bluesowych na świecie. Ale ich blues nie może być odbierany w tradycyjnych ramach. Jest w nim nadzwyczaj dużo rocka, a nietypowy instrument prowadzący, czyli harmonijka, nadaje muzyce zespołu charakterystyczne, mocno energetyczne brzmienie. Gerry Jablonski Band prezentują ten rodzaj bluesa, który porywa nas do ekspresyjnego odbioru koncertowych wykonań utworów.

Wśród członków zespołu nie brak i indywidualnych osiągnięć. Gerry Jablonski jest wśród piątki nominowanych najlepszych gitarzystów na Wyspach Brytyjskich. Dave Innes nagrywał i koncertował ze słynnym Fish’em (Marillion). Piotr Narojczyk jest przez przedstawicieli mediów przedstawiany, jako jeden z lepszych harmonijkarzy polskich. Zespół porwał publiczność dwóch polskich festiwali, na początku bieżącego roku (Jaw Raw Meeting w Szczecinku oraz Las, Woda & Blues w Sławie, gdzie spośród wszystkich gwiazd osiągnęli najlepszą sprzedaż płyt).

Spotkanie z muzyką zespołu to niezwykła przygoda, nie tylko dla miłośników gatunku!

Od 02.02.2014Od 02.02.20141868044