BAiKA zagra na 7 Urodzinach Prowincji!

Kochani, miło nam poinformować, że podczas 7 Urodzin Klubu Prowincja zagra znakomity zespół BAiKA. Po trzech latach nieobecności w Prowincji Piotr Banach wraz z Kafi oraz nowym „nabytkiem” gitarzystą zespołu Hey Marcinem Żabiełowiczem przyjadą do naszego klubu by wraz z Państwem i nami świętować już 7 urodziny Prowincji.

Oczywiście to nie będzie jedyna atrakcja tego wieczoru. Tradycyjnie już nie zabraknie konkursów, poczęstunku a dla najwytrwalszych rockowego After Party.

Urodziny w tym roku obchodzimy 27 października, startujemy o godz. 20:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne już od poniedziałku w Prowincji, w dniu koncertu bilety w cenie 25 zł. Rezerwacja biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub sms: 603 952 430.

7urodziny plakat2

BAiKA, to skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015, a w roku 2018 dołączył do nim Marcin Żabiełowicz - gitarzysta zespołu Hey.

Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka.

W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako "przedpłytę".

Zawiera ona materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji "O północy" w Radio Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne - stąd tytuł BAiKA RK+ (Radio Koszalin Plus).

W lutym 2018 roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album - "Byty zależne", który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy.

Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Gościły też na antenie radiowej Trójki.

Piotr Banach - gitara, instrumenty perkusyjne, teksty - na polskiej scenie rockowej pojawił się już w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Był perkusistą i autorem tekstów kilku szczecińskich zespołów spod znaku punk-rocka i reggae. Na początku lat dziewięćdziesiątych, już jako gitarzysta, założył rockowy zespół Hey, którego liderem i głównym kompozytorem był do roku 1999.

Po kilku letniej przerwie w działalności muzycznej powrócił z formacją Indios Bravos, która była nie tylko jedną z gwiazd krajowej sceny reggae, ale też zaznaczyła swoją obecność na wielu festiwalach rockowych, między innymi: Jarocin Festiwal, OpenAir, czy Przystanek Woodstock, gdzie nagrodzona została Złotym Bączkiem za rok 2006 (przyznawanym za najlepszy występ festiwalu).

Banach był również producentem płyty Katarzyny Nosowskiej "Puk, puk", a w roku 2005 nagrał solowy krążek - "Wu-wei".

Katarzyna Sondej (Figaj) - śpiew, instrumenty klawiszowe - swój artystyczny pseudonim zbudowała w oparciu o zbitkę pierwszych sylab imienia i panieńskiego nazwiska, stąd Kafi.

Pochodząca z Legnicy wokalistka wcześnie zaczęła swoją muzyczną edukację, choć formalnego wykształcenia w tym kierunku nie posiada.

Jako nastolatka występowała przy okazji szkolnych apelów, a podczas studiów udzielała się w kilku wrocławskich projektach. Na dłużej związała się z zespołem StandBy, w którym śpiewała i pisała teksty.

Szerszej publiczności dała się poznać występując u boku Katarzyny Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey - Fayrant Tour.

Marcin Żabiełowicz - gitarzysta zespołu Hey, którego osiągnięcia są powszechnie znane. Marcin nagrywał też i występował u boku tak uznanych artystów jak Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Katarzyna Kowalska i zespół Albert Rosenfield.

Koncerty zespołu, mimo trzyosobowego składu, nie odbiegają energią i ilością generowanych dźwięków od formacji wyposażonych w dużo bogatsze instrumentarium. Niewątpliwym atutem jest znakomity kontakt muzyków z publicznością i ich sceniczne interakcje.

Od 02.02.2014Od 02.02.20141853491